Požár pensionu v obci Daňkovice

17.září – jednotka zasahovala u požáru penzionu v obci Daňkovice. Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu.
Před příjezdem prvních jednotek na místo personál penzionu evakuoval 25 hostů a zahájil hasebné práce, při kterých došlo ke zranění dvou osob. Jedna osoba se nadýchala splodin hoření a byla převezena ZZS do nemocnice, druhá zraněná osoba byla ošetřena na místě.
Při hašení požáru byla nasazena výšková technika, několik „C“ a „D“ proudů i vysokotlaké vedení. Po celou dobu hasiči zasahovali v dýchací technice. Zřízeno bylo čerpací stanoviště u místní požární nádrže a kyvadlová doprava vody.
Během zásahu byla částečně rozebrána a rozřezána střešní konstrukce, aby se hasiči dostali ke skrytým ohniskům požáru.

Lokalizovat požár se zasahujícím jednotkám podařilo krátce po poledni. Likvidace požáru proběhla před půl třetí odpoledne.

Škoda na majetku byla předběžně vyčíslena na 10 milionů korun. Příčina požáru zůstává předmětem šetření ….

Vyhlášení poplachu: 10:20
Návrat na základnu: 15:30
Zasahující jednotky: HZS Žďár nad Sázavou, Polička, JSDH Daňkovice, Sněžné, Svratka, Svratouch, Herálec, Jimramov, Kuklík, Borovnice, Březiny, Nové Město na Moravě, Žďár nad Sázavou – Zámek