Požár kotelny ve výrobně nábytku – Herálec

21. dubna – v nočních hodinách vyjela jednotka k požáru v kotelně výrobny nábytku Domestav v obci Herálec (Kraj Vysočina).

Při příjezdu jednotek na místo byla požárem zasažena kotelna spalující dřevní odpad z výroby. Díky rychlému zásahu hasičů se podařilo zamezit rozšíření požáru mimo kotelnu, zejména přes podavač do zásobníku pilin v těsném sousedství …

K likvidaci požáru bylo nasazeno několik proudů „C“, hasiči zasahovali v dýchací technice. Pro odvětrání zakouřeného prostoru byl nasazen přetlakový ventilátor. Po dohašení jednotlivých ohnisek byly ohořelé trosky a zbytky pilin vyvezeny pomocí nakladače na dvůr, kde byly ještě jednou prolity vodou.

Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování, škoda na majetku byla předběžně vyčíslena na 500.000,- korun ….

Vyhlášení poplachu: 22:38
Návrat na základnu: 01:30

Zasahující jednotky: HZS Žďár nad Sázavou, Hlinsko,  JSDH Svratka, Svratouch, Herálec