Požár roubené chalupy v obci Krouna

18. ledna – v nočních hodinách jednotka zasahovala u požáru roubené chalupy v obci Krouna. Z objektu byly vyneseny a ochlazeny dvě propan-butanové lahve, terárium s hadem a některé cennosti. K hašení požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. Doplňování vody bylo zajištěno z hydrantu a plovoucím čerpadlem z potoka. Poté co dostali požár pod kontrolu, začali hasiči postupně rozebírat požárem zasažené konstrukce a dohašovat jednotlivá ohniska.

Na místě zasahovala posádka ZZS z Hlinska, která ošetřila dva obyvatele domu, z nichž jeden se pravděpodobně nadýchal jedovatých zplodin hoření, a Pohotovostní služba ČEZ, která odstranila zničenou elektrickou přípojku.

Požárem byla zničena chalupa a částečně i automobil, který byl zaparkovaný na zahradě. Předběžná škoda na majetku byla vyčíslena na 1.8 milionu korun.

Vyhlášení polachu: 03:00
Návrat na základnu: 07:45

Zasahující jednotky: HZS PS Hlinsko, JSDH Krouna, Svratouch, Hlinsko-Blatno, Skuteč, Dědová, Otradov