Požár zemědělského objektu ve Svratouchu

2.října 2012 – v noci z pondělí na úterý v 0.51 hodin vyjelo šest hasičských jednotek do Svratoucha, kde došlo k požáru kravína o rozměrech přibližně 20×45m. Uvnitř objektu byl v době vzniku požáru ustájen dobytek.

Hasiči museli ze zasaženého objektu vyvést ustájené krávy a dále se soustředit na likvidaci požáru – zejména pak na to, aby se plameny nerozšířily na uskladněné balíky slámy a krmivo. Pro zásobování vodou byla zřízena dálková doprava vody z dolní požární nádrže. Plameny se podařilo hasičům zkrotit v 1.21 hodin a zcela zlikvidovat v 3.48 hodin.

Příčinou vzniku požáru byla zřejmě technická závada na universálním nakladači UNC. Požár se naštěstí obešel bez zranění. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun.

Uchránit se podařilo majetek ve výši 2,5 milionu korun. Událost ze strany hasičů byla ukončena v 9.04 hodin